Pomysł na biznes? Sposób na fundusze! – RPO Śląskie Łódzkie Lubelskie Wielkopolskie

Sporo osób prowadzących własną działalność na 100 procent słyszało o rzeczy takiej, jak dotacje unijne dla firm. Dzięki nim, otrzymać można doprawdy niezłe pieniądze na rozpoczęcie działalności. Nie tylko zresztą na rozpoczęcie, bowiem fundusze unijne dofinansowania dla firm dają także na rozwój i poszerzenie istniejącej działalności.

Nie jest to jednak takie zwyczajne. Pieniędzy nie dostanie każdy, kto o nie poprosi. Wiele wniosków jest odrzucanych, choćby z powodu niedopełnienia wymagań formalnych, których przy dotacjach tego rodzaju jest dość dużo. Inna sprawa, że fundusze są ograniczone i nie posiada na tyle pieniędzy, ażeby obdzielić nimi wszystkich zainteresowanych.

By zwiększyć swoje szanse, mężczyźni i kobiety zainteresowane dofinansowaniami z Unii Europejskiej w większości przypadków proszą o stworzenie takich wniosków ekspertów. Powoduje to, że na rynku jest miejsce dla osób piszących takie dokumenty zawodowo. Ponieważ gra w ogromnej liczbie przypadków toczy się o bardzo wysokie środki, zarobić można bardzo sporo. Wymagana jest ze stuprocentową pewnością perfekcyjna znajomość przepisów unijnych. Przeciwnie nasze wnioski nie będą w każdej chwili akceptowane.

Na czym polegać może taka pomoc? Można zająć się procesem stosownie od samego początku. Pomóc napisać przedsiębiorcy bardzo dobry biznesplan, wybrać odpowiedni regionalny program operacyjny, napisać wniosek spełniający wszystkie wymogi i złożyć go w adekwatnej instytucji.

Taka pełna pomoc będzie ze stuprocentową pewnością sporo kosztować. Chętnych nie powinno natomiast brakować, gdyż w sytuacji zaakceptowania wniosku, przedsiębiorca dostanie całkiem duże, bezzwrotne dofinansowanie.

Więcej informacji: RPO Śląskie Łódzkie Lubelskie Wielkopolskie.