Odszukaj opinie internautów o wybranej usłudze albo produkcie

U mojej sąsiadki przez ponad miesiąc profesjonaliści ocieplają i tynkują mieszkanie. Tak trwa to już cały miesiąc! Ja nie wiem, co oni generalnie robią. Co prawda kładli także gładź na ściany w mieszkaniu. Ale to jedynie cztery pokoje i kuchnia. A zajmuje im to wszystko tyle czasu. Polecana firma, która uprzednio miała robić cały remont, niestety w ostatniej chwili musiała zrezygnować, ponieważ dwóch jej pracowników natychmiast musiało wyjechać za granicę.

No i moja sąsiadka została na lodzie. Była już zrealizowana na remont i cały bałagan z nim związany, a tu okazuje się, że polecana firma rezygnuje. Była na początku bardzo nie najlepsza. Chciała bardzo zrobić ten remont jeszcze przed tą jesienią, ale już w to zwątpiła. Myślała, ze polecana firma przez jej wujka przyjedzie i w dwa tygodnie zrobi całą pracę. A tu takie rozczarowanie. Niemniej jednak nie poddała się i postanowiła odkryć nowych fachowców, którzy podejmą się tej pracy. A nie było to wcale takie łatwe, bo w większości sytuacji firmy remontowej szukać należy na wiele tygodni, a dosłownie miesięcy przed pracą. Weilu w tej chwili wyjeżdża do pracy do Niemiec, bo tam mają większe pieniądze i trzeba szukać bardzo długo dobrego specjalisty. Gdyby Bożena wiedziała, że nie przyjdą do niej, to znaglałaby kogoś innego. No i właśnie w ostatniej chwili udało jej się odnaleźć fachowców. Jednym z nich jest były chłopak jej córki. A zarazem mój bardzo daleki kuzyn. Pamiętam, że chodzili ze sobą ponad rok, bo widziałam w jaki sposób samochód Tomka nieustannie stal wieczorami pod ich domem. Niestety rozstali się, bynajmniej tak powiedział mi mój tata. A już myślałam, że zostaniemy familią z obu stron. Bo sąsiedzi są też nasza daleką rodzina i kojarzymy się przecież od w każdej chwili. Jednak losy potoczyły się inaczej. A w tej chwili Jola znowu dzień w dzień widuje Tomka. Pewnie jej z tym ciężko. Gdy jestem w sklepie, to przenigdy nie wiem, który produkt spośród tak wielu mam wybrać. Czasem tyczy się to niedużych rzeczy, błahostek, a ja i tak stoję przed półką i patrzę się w nią w jaki sposób sroka w gnat. No, ale po prostu nie wiem, który produkt wybrać.

Częściej wygrywa polecana firma z reklam. Myślę wtedy, że skoro widać jej reklamę w telewizji, mediach i na ulicy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością jest genialna. Chociaż kiedy wrócę do domu, to znowu się zastanawiam, czy kupiłam by dobre masło, proszek do prania, lub czekoladę. Jestem z natury bardzo niezdecydowaną osobą i ciężko jest mi dokonywać wręcz najprostszych wyborów. Ma możliwość to niektórych śmieszy, niemniej jednak tak obecnie jest. Jeżeli zostaje mi gdzieś polecana firma, na przykład przez moich znajomych, ludzi na ulicy, czy w telewizji, to bez wątpienia później w trakcie zakupów będę się nad nią zastanawiać. A najlepiej wiarygodnym źródłem informacji jest dla mnie rada moich znajomych, przyjaciół i rodziny. To na nich w zdecydowanej większości przypadków polegam i słucham ich rad. A a przy tym, jeżeli już ktoś sprawdził daną rzecz mu bardzo się podobała, to nie mam przecież uwagi, czy to jest dobre. No przecież nawet jedna osoba znajomy mnie nie oszukuje i w wielu przypadkach zachwala dobre rzeczy, a przestrzega przed tymi, które nie są godne polecenia. A z reklam tego nie dowiemy się, niestety. Należy zaryzykować i kupić coś.

Samodzielnie sprawdzić. Całkiem inaczej nie przekonamy się, czy polecana firma jest, ażeby z całą pewnością wspaniała i godna zakupu. I bardzo często tak mi się zdarza. Zobaczę coś w telewizji, czy Internecie i kupuję to w sklepie. Później okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Moja łatwowierność, poza niezdecydowania, to prawdopodobnie największa skaza. Chciałabym, ażeby wreszcie udało mi się odmówić komuś w sklepie, kiedy zachwala konkretny jogurt, kawę albo inny produkt. Wręcz, jeżeli nie jestem do końca przekonana.

Dodatkowe informacje: http://opinianatentemat.wordpress.com/.